FIWC

17.3.2011. Je tomu více než 6 let co se mnozí hráčí těšili popularitě online hry FIFA, která byla na celosvětových progamers akcích. 17.3 se v Praze tehdy uskuteční FIFA Interactive World Cup (FIWC) resp. česko-slovenská kvalifikace na mistrovství světa ve FIFa na playstationu 3. Setkalo se zde více než 300 hráčů ve hře FIFA 2011. Vítěz této legendárí akce pak získal přímý postup na fotbalový turnaj ve FIFA do Londýna, kde se setkal s těmi nejlepšími zámořskými hráči. Vítěz byl tak oficiálně nejlepší FIFAŘ na světě. To byla sakra velká výzva. Celý turnaj doprovázel hráče i návštěvníky profesionální komentátor, kterého jsme mohli znát z ČT David Kozohorský.

Na regionální úrovni se registrovali na FIWC přes 300 hráčů z celé České republiky, Slovenska avšak i Maďarska a Polska. Jednalo se o extrémně populární akci a není divu. Konkurence byla veliká a motivace ještě větší. Vítěz FIWC byl navíc vyhlášen na oficiálním galavečeru FIFA, kde se mimo jiné mohl setkat i s takovými fotbalovými vleikány jako Messim, Ronaldem, Rooneym aj. Titul byl pak předán z rukou tehdejšího prezidenta FIFA Tomášem Kovátsem.

A jaká byla pravidla hry? Jednodchá. Hrálo se 2x 6 minut vyřazovacím způsobem s možností opravy. Česko-slovenská kvalifikace pak proběhla 26.3.11 v 9 hodin ve velmi známém klubu všech pařmenů – La Fabrika v Praze. Mohl se zůčastnit každý příchozí. Vrcholem programu bylo mimo exibičních zápasů královen krásy vystoupení hip hop stálic DJ Mike Trafika, LA4 a dalších. Program byl pěkně nabušený a bylo se rozhodně na co dívat (nemyslím teď missky). Navíc zde byla možnost vyzkoušet si nejnovější herní technologie. To vše bylo podpořeno vstupem zdarma.

Výsledek obrázku pro fiwc